KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545260
nr 1454 5260
Alfred Woolmer
(1805-1892), England
Oljemålning, 1800-tal. Signerad. Olja på duk, 45x60cm, yttermått inklusive ram: 59x75cm
Alfred Woolmer, engelsk målare född 1805, död 1892.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 14 mars 2022
kl 18:10:08
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr